Warsztaty Edukacyjne 2009

W dniu 8 listopada 2009 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się kolejne już Warsztaty Edukacyjne a także obchodziliśmy bardzo ważne dla Nas święto, a mianowicie 15 - lecie działalności naszej organizacji. 

Spotkanie odbyło się w licznym gronie zarówno nowo przybyłych  członków jak i tych z wieloletnim stażem. Wspomnieniom nie było końca. Dzięki wydanemu na tę okoliczność albumowi mogliśmy wrócić do tamtych lat, zobaczyć jak "bezglutenowe"  dzieci wyrosły na dorosłych ludzi mających często już swoje własne rodziny. 

 

DSC03587.JPG

 

 Na ręce Pani Prezes Wiesławy Rzeczyńskiej zostały złożone podziękowania, zarówno od członków jak i zaproszonych gości.

 

DSC03507.JPG

 

 

 


 

Imprezę uświetnił występem gry na keyboardzie Bartek Siekanowicz, który można powiedzieć, że "wychował" się w Stowarzyszeniu.

 

 

DSC03544.JPG

 

Jak zwykle, nie zabrakło bezglutenowych pyszności, Nasze mamy upiekły przepyszne ciasta bezglutenowe. Po degustacji wymieniały się wzajemnie przepisami. Jednak największą furorę zrobiły krokiety bezglutenowe przygotowane przez kucharki obsługujące imprezę, na bazie  mleka ryżowego oraz przepiórczych jaj.

Po części jubileuszowej, zgodnie z ideą warsztatów, przystąpiliśmy do przygotowanych wykładów. Pani Marta Stec (Nutricia Polska) przekazała nam wiele cennych informacji z zakresu niedożywienia oraz licznych preparatów, zwalczających ten problem.Następnie Pani Izabela Trzosek, przybliżyła nam dietę bezglutenową w aspekcie zarówno społecznym jak i ekonomicznym. Pokazała jak trudne potrafi być życie celiakia, ale jednocześnie jak można te przeciwności zwalczać.  Dzięki prezentacji Pani Marii Wieliczki dowiedzieliśmy się na co zwracać uwagę poszukując właściwych dla nas produktów. W przystępny sposób omówiła najnowsze dyrektywy i przepisy dot. etykietowania produktów.

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć

GALERIA  

   
Dugopisy Reklamowe Wizytwk :: Obiekty Spa :: Tanie Noclegi :: Przewozy Gorzw :: Sklep Bezglutenowy :: Nieruchomoci Gorzw