WAKACJE 2013

Wakacje 2013r. to Hiszpania, Karpacz i Niechorze

W 2013r. wakacje rozpoczęliśmy wyprawą do słonecznej  Hiszpanii . Miejscem docelowym naszej wyprawy była przepięknie położona Tossa De Mar. Jak zwykle w Hiszpanii pogoda gwarantowana, z dietą też nie było żadnych problemów. W tej turystycznej miejscowości w wielu sklepach i marketach dostępna była żywność bezglutenowa w przystępnych cenach.
Jak zwykle nasze zagraniczne wojaże łączą relaks ze zwiedzaniem. Tym razem zwiedziliśmy Barcelonę, Gironę oraz Figueras, gdzie znajduje się wspaniałe muzeum z twórczością Salvadora Dali. W drodze powrotnej mieliśmy jeszcze dwa dodatkowe noclegi, które pozwoliły nam zwiedzić : Cannes, Niceę, Mediolan oraz Padwę. Żal było wracać z tej pięknej wyprawy.
Nasze polskie góry i morze też mają swoich zwolenników. W tym roku wypoczywaliśmy aktywnie w Karpaczu, gdzie była iście hiszpańska pogoda, a czasami wydawało się, że w Hiszpanii było mniej gorąco. Najbardziej wytrwali zdobyli nawet Śnieżkę.
Pogoda dopisała także w Niechorzu, gdzie  wypoczywali uczestnicy turnusu rehabilitacyjnego oraz kolonia. Tak jak w zeszłym roku atrakcją były konie, które powiększyły stadko o źrebaka imieniem Krzysiu- ulubieńca najmłodszych uczestników. Bezglutenowe placki, naleśniki, kopytka, racuchy, ciasto, pizza znikały nawet z talerzy niejadków. Kuchnia musiała włożyć wiele wysiłku w przygotowanie dietetycznych posiłków, ponieważ było wiele różnych diet. Oprócz bezglutenowej np. bezglutenowe i bezmleczne, bez jaj i soi , dodatkowo jeszcze z cukrzycą i z innymi dietami eliminacyjnymi.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za miła atmosferę a personelowi ośrodków w których przebywaliśmy za cierpliwość oraz życzliwość wobec naszej grupy.
Składamy także podziękowania dla :
Kuratorium Lubuskie- ( dofinansowanie dzieci kolonijnych w Niechorzu).
Bank Żywności w Gorzowie Wlkp.- ( przekazanie żywności dla dzieci kolonijnych w Niechorzu)
Firma Dr Schar – ( przekazanie żywności bezglutenowej dla uczestników turnusu i kolonii w   Niechorzu.
Firma Arknet – ( przekazanie upominków dla dzieci kolonijnych w Niechorzu).
Firmie Bezgluten ( za przeprowadzenie warsztatów kulinarnych dla uczestników turnusu i kolonii w Niechorzu).


Ponadto informujemy, że żywność bezglutenowa dla uczestników wypoczynku oprócz Hiszpanii  została zakupiona przez Stowarzyszenie Osób Chorych na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania w Gorzowie Wlkp. z własnych środków .

 
 

 

Dugopisy Reklamowe Wizytwk :: Obiekty Spa :: Tanie Noclegi :: Przewozy Gorzw :: Sklep Bezglutenowy :: Nieruchomoci Gorzw