KOMUNIKATY

                      Nareszcie urzędowy monitoring bezglutenowej żywności

 

W wyniku długoletnich działań Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię „Przekreślony Kłos” oraz wcześniej Koła Pomocy Dzieciom na Diecie Bezglutenowej w Bydgoszczy i zaangażowania się w tę sprawę Pani poseł Teresy Piotrowskiej rozwiązany został problem urzędowego monitoringu bezglutenowej żywności.

Już na przełomie II i III kwartału 2011 roku w ramach urzędowej kontroli prowadzonej przez Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczęło się systematyczne sprawdzanie żywności bezglutenowej znajdującej się na półkach sklepowych pod kątem badania zawartości glutenu.

Jesteśmy przekonani, że działanie to pozwoli wyeliminować z rynku te produkty oznaczone jako bezglutenowe, które nie spełniają norm dla żywności bezglutenowej. Dzięki tym działaniom i pomocy organów państwowych żywność dla chorych będzie znacznie bezpieczniejsza, a chorzy unikną nieświadomych błędów w diecie.

 

 


 

W związku z licznymi zapytaniami zarówno mailowymi, telefonicznymi jak i bezpośrednimi, informujemy wszystkie zainteresowane osoby oraz firmy, że Stowarzyszenie Osób Chorych na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania z siedzibą w Gorzowie Wlkp. wraz z Oddziałami Terenowymi nie ma żadnego związku merytorycznego i finansowego z Polskim Stowarzyszeniem Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej z siedzibą w Warszawie.


 

Z upoważnienia Zarządu

Prezes Stowarzyszenia

Wiesława Rzeczyńska

                                             
Dugopisy Reklamowe Wizytwk :: Obiekty Spa :: Tanie Noclegi :: Przewozy Gorzw :: Sklep Bezglutenowy :: Nieruchomoci Gorzw