Hiszpania 2017

 HISZPANIA – WŁOCHY  ( COSTA BRAVA- BARCELONA- MONSERRAT- TOSSA DE MAR-GENUA- PORTOFINO-WERONA )


Oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży ( 12- 17 lat ) oraz dla osób dorosłych i dzieci z opiekunami- zarówno w Hiszpanii jak i we Włoszech zapewniamy dietę bezglutenową. Będzie to już nasz 12 wyjazd zagraniczny z Biurem Orlando. Gwarantujemy fachową obsługę oraz doskonały wypoczynek połączony ze zwiedzaniem i poznawaniem kultury Hiszpanii oraz Włoch.
 

TERMIN: 16.07.-27.07.2017( 12 dni )

DZIEŃ1    WYJAZD Z POLSKI
O ustalonej godzinie do południa spotkanie na wyznaczonym parkingu pakowanie bagaży, wyjazd w kierunku Niemiec                     i Francji. Nocny przejazd autokarem do Hiszpanii.

Dzień 2        COSTA BRAVA
Rano kontynuacja podróży. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 3     COSTA BRAVA, ODPOCZYNEK
Czas wolny. Dzień wypoczynkowy, plażowanie, możliwość kąpieli w morzu lub w basenie hotelowym.


DZIEŃ 4      BARCELONA
Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę do Barcelony miasta Antoniego Gaudiego, gdzie zobaczymy: kościół Sagrada Familia, obiekty olimpijskie z 1992 roku na wzgórzu Montjuic, a także imponujące oceanarium w porcie jachtowym. Zaprosimy również na spacer po słynnej ulicy Las Ramblas, będącej głównym deptakiem Barcelony oraz odwiedzimy stare miasto - z uroczą dzielnicą gotycką - Barri Gotic. Jeśli będzie odpowiednia liczba chętnych możliwość wizyty na słynnym stadionie Barcelony Camp Nou i w muzeum klubu ( dodatkowo płatny wstęp ) Wieczorem powrót do hotelu.


DZIEŃ 5      COSTA BRAVA, ODPOCZYNEK
Czas wolny. Dzień wypoczynkowy, plażowanie, możliwość kąpieli w morzu lub w basenie hotelowym.


DZIEŃ 6     MONTSERRAT, BARCELONA
W godzinach popołudniowych wycieczka do Montserrat - symbolicznego miejsca dla Katalończyków, gdzie odwiedzimy klasztor - bazylikę z figurką Czarnej Madonny. Tam też towarzyszyć nam będą przepiękne górskie widoki. Następnie przejazd do Barcelony - gdzie dokończymy wizytę w mieście, zobaczymy słynne Poble Espanyol – Hiszpańską Wioskę.              To muzeum  gdzie znajdują się repliki rzeczywistych budowli różnych iberyjskich stylów i regionów. Wizyta w Poble Espanyol jest zatem swego rodzaju wycieczką dookoła Hiszpanii. Na koniec imponujący pokaz magicznych fontann przy Placu Hiszpańskim.


DZIEŃ 7      COSTA BRAVA, ODPOCZYNEK
Czas wolny. Dzień wypoczynkowy, plażowanie, możliwość kąpieli w morzu lub w basenie hotelowym.


DZIEŃ 8     COSTA BRAVA ODPOCZYNEK, TOSSA DE MAR
Czas wolny. Dzień wypoczynkowy, plażowanie, możliwość kąpieli w morzu lub w basenie hotelowym. Dla chętnych możliwość zorganizowania fakultatywnej wycieczki – rejsu statkiem do uroczej rybackiej wioski Tossa de Mar.             Czas wolny, spacer urokliwymi uliczkami średniowiecznego miasteczka, możliwość plażowania w spokojnych zatoczkach. Następnie weźmiemy udział w degustacji wina i produktów regionalnych w prawdziwej, katalońskiej bodedze. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych


DZIEŃ 9      COSTA BRAVA, ODPOCZYNEK
Rano śniadanie. Około 11 wykwaterowanie z hotelu. Złożenie bagaży w hotelowym depozycie. Czas wolny. Dzień wypoczynkowy, plażowanie, możliwość kąpieli w morzu lub w basenie hotelowym. Wieczorem kolacja i wyjazd w kierunku Włoch. Nocny przejazd autokarem.


DZIEŃ 10      GENUA, PORTOFINO
Rano dojedziemy do Genui ( śniadanie – suchy prowiant ) - miasta nazwanego przez Petrarkę – „Kochanką Morza”. Zwiedzanie Porto Antico ( Starego Portu ), katedry San Lorenzo oraz Placu Dantego z pobliską Bramą Miejską oraz               Casa di Colombo (Domu Kolumba z zewnątrz). Po zakończonym zwiedzaniu Genui przejedziemy do Portofino. Rejs stateczkiem do miasteczka z portu w Santa Margherita. Portofino, schowane w zatoczce wygląda jak raj na ziemi                       i przyciąga swym urokiem gwiazdy filmowe i inne sławy. Czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 11     WERONA
Po śniadaniu udamy się w drogę powrotną do Polski. Przejazd w kierunku Włoch. Po drodze zatrzymamy się w Weronie, mieście słynnych kochanków Romea i Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata, Palazzo del Capitano, Palazzo degli Scaligeri, arenę pochodzącą z I w n.e. oraz XII wieczną bazylikę św. Zenona. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 12     PRZYJAZD DO POLSKI
Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży i przejazd w kierunku Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

                                                Cena: 2950 zł

ŚWIADCZENIA:
PRZEJAZD AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele).
Zbiórka do autokaru w Poznaniu i Gorzowie Wlkp.
9 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (Pokoje 2 osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 - osobowych)
WYŻYWIENIE:  W HISZPANII śniadania, obiady, kolacje, w czasie wyciecze , wybrane posiłki w formie suchego prowiantu, we  Włoszech 2 noclegi – śniadania, obiadokolacje ( w tym dieta bezglutenowa)
Zwyczajowo w ramach śniadania    serwowane są : kawa, herbata oraz soki.
UBEZPIECZENIE NNW + KL, choroby przewlekłe
OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA, OPIEKA WYCHOWAWCY ( dla uczestników w wieku 12-17 lat bez opiekunów )
Program w czasie wycieczek
CENA NIE ZAWIERA:  
NAPOI DO OBIADÓW I KOLACJI;
BILETÓW WSTĘPÓW, PRZEWODNIKÓW LOKALNYCH, EW. PRZEJAZDÓW KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ, TAXY KLIMATYCZNEJ W HISZPANII i Włoszech (około 45 euro/osoby – płatne obowiązkowo u pilota w autokarze).  Dodatkowo płatne BILETY WSTĘPÓW (dla chętnych):  Oceanarium – około 22 euro/os., Camp Nou – około 25 euro/os.,
WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH  do Tossy de Mar (około 30 euro/os.) i Wodnego Miasteczka (około 26 euro/os.);
ŚWIADCZEŃ NIE WYMIENIONYCH W OFERCIE.

Rezerwacja i informacja : Stowarzyszenie Osób Chorych na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania z siedzibą w Gorzowie Wlkp .  ( współorganizatora  wyjazdu ), tel. 509 424 254, centrumdd54@interia.pl

Karta rezerwacyjna do pobrania na stronie www.celiakia.nom.pl
Warunkiem rezerwacji jest wpłata zaliczki 500 zł w ciągu 7 dni od dnia rezerwacji na konto Stowarzyszenia Osób Chorych na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania BPH S.A 48 1060 0076 0000 32 0000 238073

Dugopisy Reklamowe Wizytwk :: Obiekty Spa :: Tanie Noclegi :: Przewozy Gorzw :: Sklep Bezglutenowy :: Nieruchomoci Gorzw